Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Co je to ta „cortenová ocel“?

Cortenova ocel je ve skutečnosti jednoduchá konstrukční ocel, ale se zvláštním rysem: Během výroby se do slitiny přidávají další kovy, jako je měď, fosfor, nikl, chrom a křemík.

To by mohlo znamenat rozdíl o jedno procento, ale vliv na samotný materiál to má zásadní. Protože jen díky tomuto složení je cortenová ocel odolná proti povětrnostním vlivům.

Není však cortenová ocel, stejně jako jakákoliv jiná ocel, po krátké době úplně zrezivělá? Ne tak docela, cortenová rez, nerezne skrz naskrz a rez je na povrchu vytvořena úmyslně. Po několika týdnech dostane corten svou speciální rezavou patinu, která působí jako druh ochranného štítu, který brání dalšímu rezivění a zároveň vypadá opravdu dobře. Rez je pouze povrchní, pod ochranou vrstvou rzi tvořenou chemickou bariérou je holá ocel.

Koukněte se na naše doplňky z cortenu na lignumeshop.cz pro zahradu a venkovní prostory, třeba se do tohoto materiálu zamilujete i vy!

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.