Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Čištění zimní zahrady: tipy pro správnou péči

Zimní zahrada je místem odpočinku a pohody. Aby to tak zůstalo, měli byste čas od času zimní zahradě dát nějakou tu péči a zahradu uklidit a vyčistit.

Úklid zimní zahrady – co opravdu pomáhá

Pokud je to možné, měli byste zimní zahradu čistit důkladně dvakrát ročně. Stejně jako byt musí být také udržovat v čistotě, aby se v něm člověk cítil dobře a pohodlně. 

___________________

Přečtěte si: Plánujete zimní zahradu? Zodpovězte si ty důležité otázky, než se pustíte do stavby zimní zahrady.

___________________

Jak čistit profily a těsnění zimní zahrady

Zimní zahrady, ať už zimní nebo celoročně obyvatelné, se mohou skládat z různých profilů ze dřeva, plastu nebo z hliníku. Obecně řečeno byste se v zásadě měli vyhnout drsným čistícím prostředkům, jako jsou brusiva, ale také leštidlům, které mohou materiál nenávratně poškodit.

 Jednoduché prostředky pro domácnost, jako je vlažná voda a měkký hadřík a případně trochu mycího prostředku, jsou mnohem šetrnější a obvykle postačí na to běžné mytí a čištění.

Výhoda hliníkové konstrukce zimní zahrady

Dřevěné profily by však měly být také chráněny novým nátěrem každé tři až čtyři roky.  Tedy zvažte, pokud jste si ještě zimní zahradu nebo pergolu nepořídili, zda toto chcete pravidelně podstupovat. U hliníkové konstrukce zimní zahrady se každoroční péči úplně vyhnete.

Čištění těsnění zimní zahrady

Při čištění zimní zahrady byste měli také věnovat zvláštní pozornost těsnění. Zde se často ukládá jemný prach nebo se zde díky vlhkosti objeví spóry plísně. 

Aby nedošlo k nevratnému poškození těsnění, platí zde toto: Používejte jednoduché neagresivní domácí prostředky – k vyčištění těsnění často stačí vlažná voda a malé množství mycího prostředku.

Tipy pro péči o sklo zimní zahrady

Skleněné tabule zimní zahrady tvoří největší plochu vaší zimní zahrady. Abyste si nemuseli dělat starosti s pruhy nebo šmouhami na skle, můžete při čištění použít demineralizovanou vodu. Alternativně lze skleněná čela znovu očistit vlažnou vodou. Pro čirá skla je nezbytná také kvalitní jelenice

Pravidelné čištění skla v zimní zahradě je nutnost. Vzhledem k tomu, že skleněné povrchy jsou obvykle velmi vysoké a velké, měli byste si pořídit speciální pomůcky, jako je teleskopická tyč. To vám ušetří čas a hlavně nervy.

V případě pochybností se obraťte na odborníka

Technické součásti zimní zahrady vyžadují stejnou péči a údržbu. Hliníkové části, jako jsou panty a rukojeti, obecně všechny pohyblivé části, je třeba pravidelně čistit a kontrolovat, zda jsou plně funkční. 

Také doporučujeme každoročně provádět údržbu ventilačních systémů. Filtry je třeba vyměnit a vyčistit vzduchové kanály, aby se tam nemohly usazovat žádné organismy.

Nezapomeňte i na vybavení zimní zahrady

Péči byste měli dát nejen samotné konstrukci zimní zahrady, ale také veškerému vybavení jako je zastínění, vytápění, větrání a nábytku zimní zahrady.

Opravy, úpravy, instalace, specialiální údržba zimní zahrady

Jsme kompetentním kontaktem, pokud jde o otázky využívání, opravy a úpravy zimní zahrady. Zejména v oblastech, kde je vyžadováno určité množství know-how, a které jsou rozhodující pro funkčnost zimní zahrady, je třeba v případě pochybností kontaktovat raději kvalifikovaného odborníka. Neváhejte nás tedy kontaktovat v případě, když budete potřebovat poradit s pravidelnou údržbou zimní zahrady. 

Protože jsem Vám zahradu postavili na míru, víme přesně, co bude zapotřebí udělat pro opravy, úpravy, instalace nebo právě i profesionální čištění skel a rámů zimní zahrady.

Zeptejte se nás na údržbu nebo nezbytné opravy, rádi Vám poradíme.

Je nám ctí budovat bezpečné prostředí pohody a klidu i té vaší zimní zahrady! 

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.