Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Cortenová ocel zraje časem

Rezová vrstva na oceli Corten není nikdy statická, ale vždy získává nové barevné nuance – živý dekorativní předmět z teplých barev s ocelovým tvrdým jádrem. cortenová ocel je hned po dokončení zářivě čistá, vrstva rzi se objevuje jen postupně.

Bariérová vrstva se vytvoří pouze tehdy, když se počasí střídá mezi vlhkým a suchým počasím, což může trvat až tři roky. 

K tomu musí být cortenová ocel na čerstvém vzduchu, protože pokud není vystavěná větru, proces reznutí se nezastaví ani v trvale vlhkém prostředí, dokonce v určitém okamžiku rezne jako normální ocel. Pokud se corten nachází v příliš vlhkém prostředí, voda proniká drobnými prasklinami ve vrstvě na ochranu proti korozi a ochranná vrstva selhává. To může trvat i roky. Existují tedy i vodní nádrže z cortenové oceli.

Pokud se chcete o cortenových doplňcích dozvědět více, navštivtenáš eshop https://www.lignumeshop.cz/

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.