Navštivte náš nový e-shop: www.lignumcorten.cz
Navštivte náš nový e-shop: www.lignumcorten.cz
Vaše představa pro nás není projekt,
JE TO PŘÍBĚH.
Vaše představa pro nás není projekt,
JE TO PŘÍBĚH.

Cortenová ocel zraje časem

Rezová vrstva na oceli Corten není nikdy statická, ale vždy získává nové barevné nuance – živý dekorativní předmět z teplých barev s ocelovým tvrdým jádrem. cortenová ocel je hned po dokončení zářivě čistá, vrstva rzi se objevuje jen postupně.

Bariérová vrstva se vytvoří pouze tehdy, když se počasí střídá mezi vlhkým a suchým počasím, což může trvat až tři roky. 

K tomu musí být cortenová ocel na čerstvém vzduchu, protože pokud není vystavěná větru, proces reznutí se nezastaví ani v trvale vlhkém prostředí, dokonce v určitém okamžiku rezne jako normální ocel. Pokud se corten nachází v příliš vlhkém prostředí, voda proniká drobnými prasklinami ve vrstvě na ochranu proti korozi a ochranná vrstva selhává. To může trvat i roky. Existují tedy i vodní nádrže z cortenové oceli.

Pokud se chcete o cortenových doplňcích dozvědět více, navštivtenáš eshop www.doplnkyzcortenu.cz

Sdílejte: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin

Jsme česká firma s více jak 20 letou praxí. Stavíme na míru sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIDIRI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE.