Navštivte náš nový e-shop: www.lignumcorten.cz
Navštivte náš nový e-shop: www.lignumcorten.cz
Vaše představa pro nás není projekt,
JE TO PŘÍBĚH.
Vaše představa pro nás není projekt,
JE TO PŘÍBĚH.
Doplňky z cortenu LignumCZ

Corten – doplňky z oceli, které reznou ale nestárnou

Díky svým speciálním vlastnostem je cortenová ocel odolná proti povětrnostním vlivům ideálním stavebním materiálem v zahradách a architektuře. Jeho použití má ale také svá omezení. Protože ochranná vrstva rzi se tvoří pouze za konkrétních podmínek.

Corten – Všestranný stavební materiál se zvláštním vzhledem

Zemitá barva cortenu s mnoha barevnými odstíny, moderní a přesto jaksi klasické: Cortenová ocel se často používá pro dekorace nebo zahradní předměty (navštite náš eshop www.doplnkyzcortenu.cz), jako jsou mísy na oheň, zástěny na ochranu soukromí, vyvýšené květináče, zátiší nebo okraje trávníku. Architekti oceňují corten také jako stavební materiál – na fasády, obklady nebo mosty, také ve spojení s betonem.

Pro požadovaný vzhled lze konstrukční ocel “nechat zrezivět” nebo lze použít kvalitní cortenovou ocel odolnou proti povětrnostním vlivům. To v žádném případě není jen konvenční, rezavá konstrukční ocel, která trpí korozí  a která se postupně rozkládá jako staré auto. Naopak Cortenová ocel je skutečně odolná pouze vůči korozi a je vytvořena chemickým procesem, který na povrchu vytváří ochrannou vrstvu, díky níž jsou drahé antikorozní barvy a výplně zbytečné.

Sdílejte: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on linkedin

Jsme česká firma s více jak 20 letou praxí. Stavíme na míru sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIDIRI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE.