Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Doplňky z cortenu LignumCZ

Corten – doplňky z oceli, které reznou, ale nestárnou

Díky svým speciálním vlastnostem je cortenová ocel odolná proti povětrnostním vlivům ideálním stavebním materiálem v zahradách a architektuře. Jeho použití má ale také svá omezení. Protože ochranná vrstva rzi se tvoří pouze za konkrétních podmínek.

Corten – Všestranný stavební materiál se zvláštním vzhledem

Zemitá barva cortenu s mnoha barevnými odstíny, moderní a přesto jaksi klasické: Cortenová ocel se často používá pro dekorace nebo zahradní předměty (navštite náš eshop https://www.lignumeshop.cz/), jako jsou mísy na oheň, zástěny na ochranu soukromí, vyvýšené květináče, zátiší nebo okraje trávníku. Architekti oceňují corten také jako stavební materiál – na fasády, obklady nebo mosty, také ve spojení s betonem.

Pro požadovaný vzhled lze konstrukční ocel “nechat zrezivět” nebo lze použít kvalitní cortenovou ocel odolnou proti povětrnostním vlivům. To v žádném případě není jen konvenční, rezavá konstrukční ocel, která trpí korozí  a která se postupně rozkládá jako staré auto. Naopak Cortenová ocel je skutečně odolná pouze vůči korozi a je vytvořena chemickým procesem, který na povrchu vytváří ochrannou vrstvu, díky níž jsou drahé antikorozní barvy a výplně zbytečné.

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.