Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Hodí se doplňky z cortenu na zahradu?

Vaše zahrada je často prvním ústředním bodem vašeho domova a je důležité vytvořit mistrovské dílo, které odráží váš osobní vkus a pohodlí, které v zahradě hledáte a budujete. Zahradničení není snadné, ale se správnými nástroji a trochou kreativity můžete vytvořit mistrovské dílo, které je funkční i esteticky přitažlivé. A nejlepším způsobem, jak vylepšit zahradu, je i při použití vhodných ale i neobvyklých materiálů.

Takovým originálním a velice odolným materiálem je cortenová ocel a tedy doplňky z cortenu. Co je corten a odkud pochází se můžete dočíst v našem článku Co je to ta “cortenová ocel”?.

Cortenová ocel je jedním z nejsilnějších a nejvšestrannějších zahradních materiálů na trhu. Proč tomu tak je? Díky unikátním vlastnostem, díky nimž je cortenová ocel trvanlivá a snadno se udržuje, vám corten umožní navrhnout a vyzdobit vaši zahradu způsobem, který dodá vaší rodinné zahradě kontrast a hloubku, aniž byste museli věnovat úpravám příliš času nebo úsilí.

Možná si sami pokládáte otázku: ”Hodí se vůbec cortenová ocel a doplňky z cortenu do rodinné zahrady? Corten je přeci průmyslový materiál, který  se používá na stavbu mostů a stavby budov, ne?”

Než se rozhodnete investovat čas a peníze do jiných doplňků pro vaši zahradu, předložíme vám pět nejpodstatnějších výhod, které může přinést použití cortenové oceli právě v zahradních návrzích.

1. Perfektní kombinace kontrastu a hloubky

Dřevník z cortenu v originálním designu. Více na www.doplnkyzcortenu.cz

Cortenová ocel je neuvěřitelně všestranný materiál, který má mnoho tvarů a barev, které vám umožní vytvořit jedinečný vzhled vaší zahrady. Cortenová ocel zraje časem. Možnosti jsou téměř nekonečné, což vám umožní navrhnout a vyzdobit vaši zahradu způsobem, který doplní váš pozemek a okolní prostředí domu. Je lehký, snadno se s ním pracuje a dokonce je dodáván s texturovaným povrchem. Vaší zahradou se bude prolínat hloubka a kontrast. S cortenovými doplňky vytvoříte úžasný kontrast s okolní krajinou a vytvoříte originální rámec pro přírodu a zeleň, který je krásný, originální  ale i funkční.

2. Rychlá instalace

Opět dřevník z cortenu s jedinečným originálním designem. Více na www.doplnkyzcortenu.cz

Vaše zahrada s doplňky z cortenu je nejen odolná a snadno se udržuje, ale také se neuvěřitelně snadno instaluje. Dokonce i ti, kteří nejsou kutily, dokáží instalovat doplňky z cortenu do zahrady bez potřeby speciálního vybavení. S trochou vynalézavosti můžete dokonce nechat svou zahradu s cortenem vypadat tak, jako by byla právě byla vyrobena nedokonale. Fantazii se meze d designu cortenových doplňků nekladou…

Realita je taková, že nemusíte trávit čas ani peníze na rozsáhlých profesionálních instalacích a s pomocí zahradních materiálů z cortenové oceli můžete vytvořit originální mistrovské dílo, které odráží váš osobní styl a nápady.

3. Silný materiál

Nízká lampa z cortenu je decentním doplňkem cesty v zahradě. Více na www.doplnkyzcortenu.cz

Cortenová ocel je nejen pevná a odolná, ale také je méně pravděpodobné, že zkoroduje nebo rezaví. ” Materiál “cor-ten”, který je známý právě svou odolností vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, odolá téměř všemu, což z něj činí ideální materiál právě I pro vaši zahradu. (Více o tom, odkud corten pochází, si přečtěte v našem článku Odkud vůbec “cor-ten” pochází?) S trochou lásky a péče zůstane vaše zahrada v původním stavu po mnoho dalších let. Díky tomu se cortenový materiál snadno udržuje a šetří čas i peníze.

4. V podstatě nulová údržba

A co si nechat navrhnout osobitý gril nebo ohniště z cortenu? Více na www.doplnkyzcortenu.cz

Nepotřebujete trávit hodiny údržbou zahrady a nemusíte investovat do drahých materiálů, které se budou rozpadat rychleji než právě doplňky z cortenu. Zahradní doplňky z cortenové oceli jsou silné, odolné a trvanlivé. Jsou ideální pro jakékoli zahradní prostředí, včetně těch, kde je vidět velký provoz, opotřebení atd.

5. Cenově dostupné

Doplňky z cortenu dokáží být i velice jemné. Více na www.doplnkyzcortenu.cz

Cortenová ocel je cenově dostupná, takže je ideální investicí do zahrady pro každého, kdo chce vylepšit svoji zahradu. Spíše než utrácet peníze za materiály, které budete muset každých několik let vyměnit, vám investice do cortenové oceli umožní vyhnout se těmto nákladným a stresujícím upgradům.

Je dokonce známo, že je corten levnější než žula nebo mramor. Cortenová ocel je cenově výhodný, bezpečný a snadno instalovatelný materiál, je skvělou investicí pro každého majitele domu a přilehlé zahrady, který chce ze svého zeleného prostoru a okolí domu vytěžit maximum.

O trvanlivost designu cortenových doplňků se nemusíte téměř vůbec starat, protože povrch odolá povětrnostním vlivům a i opotřebení. Cortenové oceli navíc nemusíte dávat roky údržby a údržby, aby váš majetek vypadal stále jako nový. S originálními cortenovými doplňky šetříte čas I peníze.

6. Doplňky z corten jsou v kurzu

Cortenová ocel zažívá i u nás konečně boom. Doplňky z cortenu  začínáte vidět právě nejen v komerčních a průmyslových prostorách, v parcích ale i v soukromých zahradách.  A i to je dobrý důvod zvážit právě cortenové doplňky právě pro tu svou zahradu.

Závěrem

S ohledem na tyto výhody je cortenová ocel nejlepším zahradním materiálem pro každého, kdo chce vytvořit inovativní a funkční a originální design, který vám vydrží roky a jak jsme již psali déle, než žula nebo mramor!

Doplňky z cortenové oceli jsou skvělým nápadem, který vám dává naprostou svobodu vyzdobit vaši zahradu způsobem, který zahradě a okolí domu vdechne život uměleckého díla. A upřímně, bude mít takovou originální výzdobu váš soused?

Investice do tohoto brilantního zahradního materiálu vám umožní relaxovat a užívat si svobody, která přichází s kreativním a odolným designem, který lze nainstalovat během několika hodin nebo dnů, aniž byste museli investovat velké peníze nebo čas.

Pro inspiraci se podívejte na naše realizace doplňků z cortenu a na cortenové doplňky, které naleznete na www.doplnkyzcortenu.cz .

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.