Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Kdy pořídit sezónní zimní zahradu?

Teplé letní dny na zahradě plné slunce, bazén a grilování jsou již za dveřmi. To vše se rychle blíží mílovými kroky. I když máme venku ráno stále přízemní mrazíky, je ten správný čas se na horké slunné léto začít připravovat již teď. A útulné posezení ve stínu zimní zahrady nebo pergoly je v létě k nezaplacení!

Zde je 5 tipů, jak proměnit vaši zahradní terasu nebo zahradní prostor za barákem v útulný a bezpečný prostor, kde se v létě schovat a ochladit před sluníčkem a nebo kde na podzim posedět u horkého čaje.

 

1. Sezónní zimní zahrada a bezpečí

Pokud si přejete ještě letos v létě posedět někde ve stínu, tak koukněte minimálně po deštníku nebo baldachýnu. Nikdy nevíte, co spadne z nebe:) Pokud ale hledáte robustní a trvalou bezpečnou konstrukci, uvažujte vážně o dřevěné nebo hliníkové zimní zahradě či  pergole.

Výhodou sezónní zimní zahrady nebo pergoly je, že váš venkovní nábytek zůstane vždy suchý a vy si tak můžete vždy venku posedět s nápojem nebo jídlem  – déšť ani slunce není problém. Kvalitní stínění vám dá vytoužený chladivý prostor odpočinku a pohodní.

Dřevěná nebo hliníková konstrukce? Hliníková konstrukce sezónní zimní zahrady nevyžaduje tolik pravidelné péče jako dřevěná, je nicméně o něco dražší.  

2. Sezónní zimní zahrada a teploty

S létem se zvýší teploty  na zahradě v průměru o 20°C. A když budete na sluníčku, v zastavěné části, bude to i o hodně víc. V létě tedy budete potřebovat kvalitní stín a chlad. I to Vám může hliníková zimní zahrada se stíněním nabídnout.

S podzimem se vyskytne úplně opačný problém. Teploty jdou směrem dolů k nule a to nás od venkovního posezení samozřejmě vždy odradí. Skutečná zimní zahrada není úplná bez jemného terasového vytápění. Můžete si vybrat z plynového nebo elektrického, stojícího nebo visícího, nebo si můžete vybrat staromódní ohniště nebo kachlových kamen. Ozdobte svou zimní zahradu teplými doplňky, jako jsou polštáře, přikrývky a útulná ovčí kůže. 

3. Sezónní zimní zahrada a zeleň

Zimní zahrada vyžaduje vlastní život a tudíž zeleň. Doporučujeme vždy do každé zimní zahrady dát i nějaké ty zelené rostliny. Byla by škoda dívat se na holé stěny zimní zahrady po dobu šesti studených měsíců. Například vánoční růže, skimie, vavřín, zimostráz, zimostrázový keř, cesmína, jehličnany a nebo i okrasné třešně dodají vaší zimní zahradě spoustu barev a zeleného života. 

4. Sezónní zimní zahrada a světlo 

Protože se v zimě stmívá již ve čtyři, není atmosférické venkovní osvětlení ve vaší sezónní zimní zahradě nadbytečným luxusem. Zahradní osvětlení má mnoho tvarů, tónů  a velikostí. Podstavcové lampy, LED lampy, útulné svíčky nebo i olejové lampy prostor sezónní zimní zahrady neuvěřitelně zjemní. Romantikům srdce zaplesá.

 

5. Sezónní zimní zahrada a grilování

Představte si: vaše terasa má osvětlený baldachýn, zářící ohřívač, ohniště, venkovní nábytek a útulné doplňky. Ještě chcete po večerech sedět uvnitř před TV?

Je čas zorganizovat v nově zařízené sezónní zimní zahradě nějaké to posezení s grilováním. Co říkáte? Toho lze dosáhnout na pěkném grilu, ale také ve vlastní venkovní kuchyni. Již se vidíte jak grilujete u venkovního zastřešení zahrady?

Navnadili jsme vás na zimní zahradu nebo pergolu?

Doufáme, že jsme vás alespoň trochu navnadili a že o sezónní zimní zahradě nebo pergole budete uvažovat. Doufejme, že máte dostatek inspirace, můžete začít doopravdy plánovat!

Je doopravdy nejvyšší čas již teď, pokud si zahradní posezení chcete užívat již toto léto! 

A pokud můžeme s něčím pomoci,určitě neváhejte nám zavolat nebo napsat. Bude nám ctí postavit vám ten váš sen sezónní zimní zahrady. 

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.