Navštivte náš nový e-shop:

Navštivte náš nový e-shop:

Správný směr zastřešení terasy

Pokud chcete k vašemu domu přistavět zastřešení terasy, je důležité zvolit správnou světovou stranu, na kterou zastřešení terasy bude. V případě nové stavby je jen na vás, kterým směrem naplánujete i samotné zastřešení.

Měli byste si ale uvědomit, že samotné vystavení slunci a doba, po kterou jste vystaveni slunci, jsou dva důležitými faktory při správné volbě světové strany.

Orientace zastřešení terasy na sever

V létě je takové zastřešení terasy chladné místo, kam nedopadne téměř žádné slunce.

Orientace zastřešení terasy na východ

Obzvláště v ranních hodinách dostane vaše na východ orientovaná terasa dostatek slunečních paprsků. Obecně lze říct, že orientace zastřešení terasy na východ nabízí ochranu před extrémním teplem po poledni.

Orientace zastřešení terasy na jih

Orientace zastřešení terasy na jih je ideální. Díky poloze terasy na jih máte po celý den slunce pod zastřešením terasy.

Orientace zastřešení terasy na západ

Odpolední a večerní slunce zajišťuje příjemné teploty i v pozdních odpoledních hodinách. Jste chráněni před přímým sluncem a i před přímým horkem poledního slunce. Na večer může taková hliníková konstrukce  zastřešení terasy krásně sálat teplo, které přes den akumulovala.

Ochrana před sluncem pro zastřešení terasy

Dobře si tedy rozmyslete, jakým směrem chcete zastřešení terasy postavit. Pokud můžete, plánujte. V případě potřeby byste měli myslet na další ochranu proti slunci, jako jsou markýzy nebo slunečníky.


Náš tip: Při plánování terasové střechy nezapomeňte naplánovat dostatek místa pro hosty. Chcete-li například uspořádat grilování, měli byste naplánovat asi 20 až 25 metrů čtverečních kryté plochy pro 4 až 6 osob plus grilování a slunečník.

Sdílejte: 

Jsme česká firma s více jak 25 letou praxí. Stavíme sezónní zimní zahrady, hliníkové pergoly, bezrámové posuvné systémy. Jsme i výhradním zástupcem pro ČR a SK značky VIRIDI pro doplňky z cortenu a německé značky zimních pergol a zimních hliníkových zahrad ALUXE. Jsme partner firmy Isotra se stínící technikou.